مزایا و معایب خرید ملک در ترکیه به صورت اقساطی

مزایا و معایب خرید اقساطی ملک

شاید پروژه های زیادی به شما پیشنهاد خرید ملک در ترکیه به صورت اقساطی رو بدهند و برای شما  از مزایای شگفت انگیز خرید قسطی واحد های مسکونی و تجاری بگویند . قطعا پیشنهاد دهندگان بررسی همه جانبه را در دستور کار خود قرار نمیدهند و از ضعفهای این کار سخن نخواهند گفت . در این پست تصمیم داریم تا هم مزایا و هم معایب رو با هم مقایسه کنیم تا با آگاهی کامل و با اشراف به جزئیات بتوانید برای این مدل خرید تصمیم بگیرید .

محاسن :

  • قدرت خرید افزایش پیدا کرده و میتوان روی پروژه های پیشنهادی مانور بیشتری داد . یعنی اگر با میزان مشخصی از پول نقد میتوان یک واحد یکخوابه خرید ، با خرید قسطی ممکن است این میزان هزینه را برای پیش پرداخت یک واحد دوخوابه در نظر گرفت .
  • فشار مالی کمتری بر روی خریدار وارد میشود و میتوان با پیش پرداخت کم در زمان قرارداد ، پرداختهای بعدی را طی اقساط انجام داد .
  • فروشندگان معمولا برای جلب هرچه بیشتر مشتری ، آپشنها و امتیازات ویژه ای ارائه میدهند . زیرا پروژه در حال ساخت بوده و برای دریافت وجه نقد از خریدار ، پیشنهادات خوبی مطرح میشود .
  • در بعضی از پروژه های در حال ساخت این امکان وجود دارد که تا قبل از اتمام پروژه و حتی تا زمان اتمام پرداخت اقساط البته تا قبل از صدور سند بتوانید ملک را با ملک دیگری در همان پروژه تعویض کنید .قطعا در خریدهای نقد این امکان یا وجود ندارد یا بسیار دشوار است .

معایب :

  • به دلیل اینکه سند بعد از اتمام پرداخت صادر میگردد ، امکان اینکه خرید قسطی تحت تاثیر تغییر شرایط و آیین نامه ها و بخشنامه ها قرار بگیرد و ممکن است این تغییرات به نفع خریدار نباشد .
  • انجام کامل تعهدات از سوی سازنده تا زمان اتمام پروژه ، موضوعی است که گاه مشکل ساز خواهد شد .
  • نوسانات دائمی نرخ لیر و دلار در برابر تومان ؛ میتواند باعث ضررهای مالی هنگفتی بر خریدار باشد
  • در اکثر قراردادهای فروش اقساطی ، معمولا سند بعد از اتمام اقساط به خریدار تحویل میگردد. در طی این مدت امکان تعویض یا فروش ملک خریداری شده وجود نخواهد داشت و ممکن است خریدار انتخاب بهتر دیگری را از دست بدهد .

در نهایت گروه ترکیه پرتال به شما توصیه میکند درزمان انتخاب پروژه دقت بیشتری را مبذول داشته و با بررسی سوابق سازنده و آگاهی کامل و دقت نظر بهترین انتخاب را داشته باشید .