معرفی شهر تاریخی بورسا

اولین پایتخت عثمانی و چهارمین شهر پرجمعیت ترکیه ست . این شهر در دامنه کوههای اولوداغ  و کنار دریای مرمره در منطقه آسیایی ترکیه واقع شده و از این بابت میشه بورسا رو شبیه رامسر و لاهیجان دونست . زیباییهای طبیعی بورسا ، آثار تاریخی و همچنین نزدیکیش به استانبول از جمله امتیازات ویژه گردشگری این شهر هستند . همچنین بورسا یکی از شهرهای مهم صنعتی ترکیه ست که بسیاری از محصولات صادراتی ترکیه در این شهر تولید و به اروپا صادر میشه .فاصله بورسا تا استانبول ۲۳۰ کیلومتره که علاوه بر ماشین شخصی و اتوبوس ،از اسکله های ینی کاپی و کادیکوی و امین اونو در همه مواقع سال و همینطور از بیوک چکمجه و باکرکوی و پندیک در فصل تابستان هم میشه با کشتی به این شهر سفر کرد . سفر با کشتیهای تندرو حدود یکساعت و نیم طول میکشه.

بورسا، دیدنیهای زیادی داره که ممکنه با یکبار سفر نشه به همه اونها سرزد ، اما از جمله مهمترین دیدنیهای شهر، برج ساعت ، بازار قدیمی ، دژ بورسا ،پل اِرگاندی ، تله کابین بورسا ،مسجد سبز و مجموعه مرادیه هستند

شهر ابریشم ترکیه که تجارت اون ازقرون وسطی تا به حال ادامه داره ، بورساست . همچنین کارخانجات نساجی بسیاری در این شهر قرار دارند که باعث رونق تجارت و صادرات پارچه و لباس و همچنین تنوع تولیدیهای پوشاک در این شهر شده اند .

این شهر سرسبز و شرجی ، یکی از مراکز مهم اسکی اروپا و ترکیه ست و در فصل زمستان پذیرای اسکی بازان حرفه ایه . پارک طبیعی اولوداغ از جمله زیباترین و منحصربه فردترین پارکهای طبیعی ملی در اروپا ست که چه در تابستان و چه در زمستان دیدنی و جذابه . تله کابین بورسا – اولوداغ زیباترین مناظر طبیعی رو زیر پای بازدید کنندگان به نمایش میذاره و چشمه های آبگرم این منطقه سالانه میزبان هزاران گردشگره .

هتلهای شیک و درجه یکی هم در خود شهر بورسا و اولوداغ هستند که وظیفه پذیرایی از مسافران رو به عهده دارند . از جمله هتل هالیدی این ، همپتون ، شرایتون و دهها هتل دیگه .

مردم بورسا مردمی مهمان نواز و صمیمی هستن اما ترجیح میدن بیشتر با همشهریان خودشون مراوده داشته باشن تا غریبه ها . محله شیک و مدرن نیلوفر که پر از مجتمعهای مسکونی و فروشگاههای لوکسه ، محل زندگی اغلب خارجیهای مقیم بورساست . بورسا دوتا خط مترو داره و مثل بقیه شهرهای بزرگ ترکیه اتوبوسها و دلموشهای زیادی در سطح شهر تردد میکنن که با اونها ،دسترسی مردم به اکثر نقاط شهر میسر میشه . اگر اهل اسکی نباشین ، بهترین زمان برای سفر به بورسا اردیبهشت و یا اواخر مهرماه هست .